دانلود مقالات آموزشی, فیلم آموزشی, مجله آموزشی

تامبلر

تامبلر هیراداستون

تامبلر

تامبلر ها دستگاهی هستند برای ایجاد ساییدگی بر روی لاشه سنگ جهت ایجاد سطحی صاف و صیغلی.

سنگ ها را به راحتی میتوان داخل مخزن تامبلر صیقل داد. و با اندکی دقت و البته صبرو حوصله می توان سنگهای ایده آلی داشت. در روند صیقل دادن سنگها در تامبلر، گوشه های تیز و زوایای سنگ ها از بین می روند و در نهایت سنگی با سطحی صاف و در اصطلاح گردگوشه خواهیم داشت.

انواع تامبلر:

تامبلرها با اندازه های مختلف بر اساس کاربردهای صنعتی یا خانگی .(استفاده از سنگهای ریز و وزن کم)دسته بندی می شوند. ولی در کل بر اساس روش کار دو نوع تامبلر وجود دارد تامبلرهای لرزشی و تامبلرهای گردشی (چرخشی).

نحوه کار :

تامبلرگردشی:

با چرخش دیگ (چیزی شبیه به مخزن لباسشویی) فرایند تولید انجام میگیرد. نسبت به تامبلرهای لرزشی پرفروش ترو دارای مزیت ها و کاربرد بیشتری هستند. ارزانتراز نمونه های لرزشی بوده و تنوع در سایز و اندازه آنها بسیار زیاد است. دارای حرکات شدید است و نیاز به زیر سازی در محل قرارگیری دستگاه می باشد. زمان رسیدن به محصول نهایی در این نوع دستگاه تقریبا دو تا سه برابر طولانی تر از تامبلرهای لرزشی می باشد.

 

تامبلر هیراداستون

تامبلر هیراداستون

تامبلر لرزشی:

مخزن دستگاه با قدرت موتور به گردش درآمده و با کمک مواد و  قطعاتی که درون مخزن وجود دارد فرایند صیقلی شدن سنگها شکل میگیرد. از نظر زمانی در ظرفیت مشابه سریعتر از تامبلرهای گردشی می باشند. معمولا در اندازه های کوچک و قابلیت دریافت وزن کم تولید میشود. این دستگاهها استهلاک بالایی دارند و بیشتر برای پولیش گوهر یا سنگهای ریز تزیینی استفاده می شود. عملیاتی که در تامبلر لرزشی اتفاق می افتد بسیار روان تر از عملیاتی است که در تامبلر چرخشی اتفاق می افتد. مخزن آن در تمام مراحل کار ثابت می ماند و حتی در بعضی مدلها لرزش خود دستگاه و نیز تکان های مواد و ساینده های داخل مخزن هم بر آن اثری ندارد.

 

تامبلر لرزشی

تامبلر لرزشی

یکی از مزایای عالی دستگاه تامبلرلرزشی این است .که شیوه ی صیقل ملایم آن شکل سنگ ها را حفظ می کند و فقط سطح آن را صیقل می دهد. یک لوزی به شکل لوزی و مربع به شکل مربع باقی خواهد ماند. این قابلیت سبب می شود که تامبلر لرزشی برای پولیش قبل از تراش و نیز حجاری فلزات قیمتی و جواهر مناسب باشد.

هر نوع دستگاه تامبلر نیاز به مواد ساینده دارند .که با توجه به نوع سنگ و  ابعاد سنگ  مواد ساینده انتخاب می شوند .پولیش اختیاری وبیشتر در موارد گوهر و سنگهای قیمتی استفاده می شود.روند صیقل سنگ ها می تواند بین 4 تا 6 هفته و حتی بیشتر ادامه پیدا کند.

و یک نمونه از پرداخت سنگ عقیق توسط دستگاه تاملر (این فیلم مربوط به تولیدات هیراداستون  نمی باشد).

“””پرداخت سنگ عقیق”””

 

صنایع سنگ هیراد

بزرگترین تولید و توزیع کننده شن، .سنگ ریزه، قلوه سنگ سفید ممتاز صادراتی. از مرغوبترین معادن سنگ با رنگهای طبیعی .و دانه بندی شده
تلفن 09121395112 و 09393939131 و 44604794-021
ارسال به تمامی نقاط کشور/صادرات بصورت عمده و خرده
http://www.hiradsang.com
https://www.hiradstone.com